Koolitussari sotsiaalpedagoogidele
Kutsume taas sotsiaalpedagooge osa saama koolitussarjast, mis toimub septembrist 2023 kuni aprillini 2024 iga kuu viimasel kolmapäeval Pärnus.
Koolitussarja eesmärk on toetada sotsiaalpedagooge praktilise töö tõhustamisel teaduspõhisuse kaudu.
Koolitajad: Minni Aia-Utsal ja Eleriin Käo-Zirk
+ kaaskoolitajatena teised valdkonna spetsialistid.
Täpsem eesmärk ja õpiväljundid on toodud vastava päeva koolituskavas.
Eelmise aasta koolitussarja tagasiside leiad lingilt.
Koolituse ajakava ja käsitletavad teemad:
27.09.23: SOTSIAALPEDAGOOGILISE TEGEVUSE KAVANDAMINE
Sotsiaalpedagoogi roll, ülesanded. Töökeskonna-, koolikultuur ja töötamise põhimõtted. Sotsiaalpedagoogi kutsestandard ja eetikakoodeks. Sotsiaalpedagoog kui väärtuste kandja: isiklike ja organisatsiooni väärtuste ühildumine, väärtusdilemmad.
Kaaskoolitaja: Helen Hirsnik (Tartu Luterliku Peetri Kooli sotsiaalpedagoog)
25.10.23: SOTSIAALPEDAGOOGILINE HINDAMINE
Sotsiaalsed staatused grupis. Sotsiomeetrilised meetodid ja nende kasutamine. Õpilase toetamise võimalused sotsiaalsest staatusest lähtuvalt. Sotsiaalsete oskuste hindamine.
29.11.23: SOTSIAALSETE OSKUSTE ARENDAMINE JA ENNETUSTÖÖ
Enesekohaste ja sotsiaalsete oskuste arendamine – võimalused individuaalselt ja grupis. Ennetustöö võimalusi sotsiaalpedagoogi praktikas ja teoreetilised lähtekohad. Ennetustöö koordineerimine. Tõenduspõhised ennetusprogrammid.
Kaaskoolitaja: Gerli Puis (Miina Härma Gümnaasiumi sotsiaalpedagoog)
31.01.24: LOOVTEGEVUSTE KASUTAMINE
Loovtegevuste (draama, visuaalkunst, muusika, liikumine, tants) rakendamise võimalused sotsiaalpedagoogilises töös hariduslikus kontekstis. Loovtegevused individuaalselt, grupitööna.
28.02.24: TURVALISE ÕPI- JA TÖÖKESKKONNA KUJUNDAMINE
Turvalisust toetava ja probleeme ennetava keskkonna loomine. Tõenduspõhised lähenemised turvalise õpikeskkonna loomisel. Õigusaktid: sotsiaalpedagoogi õigused ja kohustused.
Kaaskoolitaja: Juhan Aia (turvavaldkonna koolitaja, Viking Security koolitusjuht)
27.03.24: VAIMSE TERVISE TOETAMINE, SOTSIAALPEDAGOOGI ENESEHOID JA REFLEKSIOON.
Vaimse tervise toetamise põhimõtted ja võimalused sotsiaalpedagoogilises töös. Psühholoogiline esmaabi. Sotsiaalpedagoogi enesehoid ja läbipõlemise ennetamine. Refleksioon ja eneseanalüüs igapäevatöös. Refleksiooni toetavad meetodid.
Kaaskoolitajad: Merilin Uder (Lagedi Kooli sotsiaalpedagoog ja HEV-koordinaator), Kadri Treial (Psühhobuss tegevjuht, koolipsühholoog tase 7).
24.04.24: KOOSTÖÖ HUVIGRUPPIDEGA, VÕRGUSTIKUTÖÖ.
Võrgustikuliikmete kaasamine. Koostöö erinevate huvigruppidega: kolleegid, lapsevanemad, võrgustikuliikmed. Võrgustikutöö põhimõtted. Lasteabitelefon ja abivajava lapse märkamine.
Kaaskoolitaja: Karen-Pauliin Konks (Sotsiaalkindlustusameti laste heaolu osakonna ennetustalitluse nõunik)